"Читалачка значка" 2016/17. године

И ове године, неколико ученика наше школе (иначе, верних читалаца дечјих књига и редовних посетилаца школске библиотеке) било je заинтересовано за учествовање на такмичењу „Читалачка значка“. Ово традиционално такмичење одржано је, не случајно, у среду 24. маја, када се у свету обележава Дан Ћирила и Методија, тј. Дан словенске писмености, и то у пријатном амбијенту општинске библиотеке „Станислав Винавер“.

Учесници такмичења били су следећи ученици:
1. Маша Ћирковић 4/1
2. Софија Сарјановић 4/1
3. Лана Швајновић 2/2
4. Ива Богићевић II/2
5. Уна Трендић 3/1

Дружење са децом и библиотекарком Бојаном Живановић, као и претходних година, организовала је наша драга, и увек расположена, Драгана Малић. Она је са нашим такмичарима разговарала о њиховим утисцима о прочитаним књигама и похвалила их за труд који су уложили у писање и илустровање читалачких дневника.

На крају су сви награђени чланским картама за „Винавер“, а и школска библиотека је добила неколико књига на поклон.